Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
76 %
2.1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
30 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Të shtëna me armë zjarri në Vlorë, plagosen dy persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak më parë në qytetin e Vlorës.

 

Mësohet se gjatë mesditës së sotme ka pasur një konflikt në një lokal në zonën e Plazhit të Vjetër.

Edhe më pas konflikti ka degraduar dhe dy persona kanë plagosur pronarin e lokalit dhe djalin e tij. 

Dy personat me armë janë larguar menjëherë drejt Pyllit të Sodës. 

Raportohet se pronari i lokalit ndodhet në gjendje të rëndë pasi plumbat e shkrepur nga një armë e  dyshuar e llojit pistoletë e kanë prekur në pjesët e trupit, kurse djali i tij ka marrë plagë në këmbë, por fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut.

Ndërkohë Policia ka mbërritur nëvendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes. 

Më shumë

spot_img