Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Të shtëna me armë zjarri në Lezhë, 25 vjeçari qëllon bashkëmoshatarin (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një person ka mbetur i plagosur në Lezhë si pasojë e të shtënave me armë zjarri. Mësohet se Policia ka shpallur në kërkim si autor të dyshuar të ngjarjes shtetasin Xhulio Vokrri 25 vjeç.

Ky shtetas, pas një sherri për motive të dobëta, ka qëlluar me armë zjarri shtetasin Paulo Bushi (Ndoj). Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14.40 në fshatin Manati.

25 vjeçari i plagosur nga bashkëmoshatari i tij ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë, Policia ka shpallur në kërkim autorin e dyshuar, 25 vjeçarin Xhulio Vokrri.

Lezhë/ Informacion paraprak

Më datë 17.09.2021, rreth orës 14:40, në fshatin Manati, Lezhë, pas një konflikti për motive të dobëta shtetasi Xh.V.,  dyshohet se ka plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasin P.B(N)., 25 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën dhe vijojnë punën për kapjen e tij.

Grupi hetimor nën Drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img