Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Të shtëna me armë zjarri në Divjakë, një person ‘çmendet’ dhe qëllon drejt policisë, i merr makinën dhe largohet (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0c102a29ef215dcd7962c40bbbef1cb8

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të premteje në qytetin e Divjakës.

Janë regjistruar disa të shtëna me armë zjarri, ndërkohë që raportohet se një shtetas ka qëlluar në drejtim të efektivëve të policisë.

Nuk dihet se cila është dinamika e ngjarjes, por thuhet se ai ka qëlluar në ajër dhe pasi kanë shkuar policët atje, ky person i identifikuar si Artan Kaboçi, ka qëlluar në drejtim të tyre.

Më pas nuk dihet se në ç’rrethana ai ka rrëmbyer një makinë policie dhe është larguar në drejtim të paditur. Në ndjekje të tij janë vënë Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë.

Njoftimi i Policisë

Sot rreth orës 19:30, në Sallën Operative ka ardhur një njoftim se në fshatin Gradishtë, në banesën e shtetasit A. K., 34 vjeç, janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit, kanë shkuar shërbimet e policisë të cilët kanë bërë rrethimin e banesës dhe vendosjen e perimetrit të sigurisë .

Shërbimet e Policisë i kanë bërë thirrje shtetasit A.K të hidhte armën por 34-vjeçari nuk i është bindur thirrjes së Policisë dhe në tentativë për tu larguar ka dëmtuar me sende të forta tre mjete të Policisë.

Shërbimet e Policisë kanë bërë të mundur neutralizimin dhe kapjen e tij.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Më shumë

spot_img
spot_img