Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Të shtëna me armë zjarri në dalje të Tiranës, qëllohet drejt një shtëpie

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të shtëna me armë zjarri raportohen në dalje të Tiranës, në zonën e Prezës. Ngjarja ka ndodhur gjatë orëve të natës.

Paraprakisht bëhet me dije se persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarri ndaj një shtëpie Në pronësi të shtetasit me inicialet N.S. Nuk dihen motivet e kësaj ngjarjeje, por fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

Policia dhe grupi i hetimit ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të saj. Zona mbulohet me kamera sigurie dhe Policia ka sekuestruar pamjet e tyre për të shkuar te autorët e të shtënave me armë.

Tiranë/Informacion paraprak

Gjatë natës, në Prezë, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të banesës së shtetasit N.S, ku ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e rrethanave të ngjarjes si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Më shumë

spot_img
spot_img