Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

EMRI/ Të shtëna me armë zjarri në Mirditë, plagoset rëndë 51 vjeçari, detajet e para

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një plagosje me armë zjarri raportohet se ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fan të Mirditës, në autostradën Milot-Morinë.

Burime bëjnë me dije se ka mbetur i plagosur një 51-vjeçar i identifikuar si Martin Prenga, i cili ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

albsig

Ngjarja ka ndodhur pranë një karburanti, ndërsa forca të shumta policie kanë mbërritur në vendngjarje.

Sipas policisë, 51-vjeçari Prenga është konfliktuar me dy persona të tjerë, të cilët janë shpallur në kërkim.

Mirditë / Informacion paraprak:

Në Urgjencën e Spitalit Rajonal Rrëshen është dërguar për ndihmë mjekësore, i plagosur me armë zjarri shtetasi M.P. 51 vjeç, banues në Klos, Mirditë.

Nga hetimet e paraprake dyshohet që ngjarja të ketë ndodhur në autostradën Rrëshen -Kukës, në Fan, Mirditë pas një konflikti të çastit të shtetasit M.P. me dy shtetas të tjerë të cilët janë shpallur në kërkim dhe punohet intensivisht për kapjen e tyre, por për shkak të hetimit, nuk bëjmë me dije  të dhëna të tjera për identitetet e tyre.

Vazhdojnë veprimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe kapjen e autorëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img