Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Të shtëna me armë zjarri brenda universitetit, plagosen 3 studentë në Gjermani, vritet autori

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur këtë të hënë në Gjermani. Ngjarja ka ndodhur brenda universitetit Heidelberg, ku një person i armatosur hyri në sallë leksionesh dhe qëlloi, duke lënë të plagosur 3 studentë, të cilët janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Autoritetet iu bënë thirrje qytetarëve që të shmangin lëvizjet në këtë zonë, ndërsa raportohet se autori është vrarë, por nuk dihen rrethanat e vrasjes së tij. Ndërkohë zyra e shtypit të universitetit nuk pranoi të jepte informacione mbi ngjarjeen, duke ia referuar të gjitha pyetjet policisë.

Nuk dihen ende motivet e këtij sulmi, ndërsa autoritetet janë duke hetuar ngjarjen e rëndë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img