Hapësire reklamuese

Aktualitet

Të shtëna me armë në Shkodër, plagoset një person

Shkruar nga Newsbomb
Të shtëna me armë në Shkodër, plagoset një person

Të shtëna me armë janë regjistruar mëngjesin e kësaj të hëne në qytetin e Shkodrës, ku një 40-vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë.

"Rreth orës 09:00, në vendin e quajtur “Dollari”, është plagosur me armë zjarri shtetasi A. C., 40 vjeç, i cili është dërguar në spital dhe po merr ndihmën mjekësore.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po kontrollojnë zonën, për kapjen e autorit.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorit," njofton policia.

Ndërkohë, janë ngritur pika të shumta kontrolli. Forcat e Sigurisë Kombëtare po vijojnë krehjen e zonës, për kapjen e autorit, i cili dyshohet se është larguar në brendësi të lagjeve të qytetit.

Bazuar në informacionet parapake i plagosuri është qëlluar 4 herë me armë zjarri. Sakaq autori, i paidentifikuar ende është larguar me biçikletë dhe po punohet për identifikimin dhe kapjen e tij.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese