Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Të shtëna me armë në SHBA, 6 të plagosur pranë një spitali, dy janë fëmijë të mitur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjashtë persona raportohet se kanë mbetur të plagosur në Shtet e Bashkuara të Amerikës, në shtetin e Tennessees, si pasojë e të shtënave me armë zjarri. Ata po mbahen në spital nën kujdesin e mjekëve, ndërsa mediat vendase raportojnë se dy nga të plagosurit janë fëmijë të mitur.

Sipas policisë, oficerët iu përgjigjën Spitalit Methodist North për të shtëna në bllokun 3900 të New Covington Pike pak pas orës 12:30 të mëngjesit. Dy nga të plagosurit u dërguan në spitalin e fëmijëve Le Bonheur në gjendje kritike, por një u raportua më pas në gjendje jo kritike.

“Herët në mëngjes, të shtëna me armë zjarri ka ndodhur pranë Spitalit Methodist North. Asnjë punonjës i spitalit nuk u dëmtua. Gjashtë pacientë u trajtuan dhe u transportuan në spitalet Regional One dhe Le Bonheur.

Ne e vlerësojmë veprimin e shpejtë nga punonjësit tanë për t’i larguar pacientët nga zona e pritjes së ED, në mënyrë që ekipi ynë i sigurisë dhe Departamenti i Policisë Memphis të mund të përgjigjen shpejt. Ne po punojmë me forcat lokale të zbatimit të ligjit të cilët po vazhdojnë të hetojnë. Spitali nuk është i mbyllur në këtë moment”, thuhet në deklaratën e Policisë.

Katër të plagosurit e tjerë u dërguan në Rajonin Një, tha policia, dhe tre prej tyre tani janë duke u marrë në pyetje për shkak se kishin një makinë të vjedhur. Sipas zyrtarëve, duket se të shtënat kanë ndodhur në zonën e North Covington Pike dhe Austin Peay Highway.

Makina e sulmuar me armë në rrugë largohet nga Policia

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img