Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Të shtëna me armë në Oslo, humbin jetën 2 persona dhe plagosen 21 të tjerë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Olso, Norvegji, ku 2 persona kanë humbur jetën dhe 21 të tjerë kanë mbetur të plagosur nga një sulm me armë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se një 42-vjeçar është arrestuar dhe akuzuar për vrasje, tentativë vrasjeje dhe akte terroriste.

albsig

Të shtëna u qëlluan në Londrën Pub, një vend i njohur për LGBTQ+, dhe pranë klubit të xhazit Herr Nilsen dhe një restoranti.

Kryeministri norvegjez Jonas Gahr Stoere e quajti atë një “sulm të tmerrshëm dhe thellësisht tronditës ndaj njerëzve të pafajshëm”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img