Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Të shtëna me armë në një qendër tregtare në Teksas, plagosen 18 persona, dyshohet edhe për viktima 

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mediat amerikane kanë bërë me dije se gjatë ditës së sotme ka patur të  shtëna me armë në një qendër tregtare në Teksas.

Sipas raportimeve, për shkak të të shtënave kanë mbetur të plagosur 18 persona, ndërkohë dyshohet edhe për viktima.

Mediat amerikane bëjnë me dije se të shtënat e armëve filluan pranë qëndrës tregtare Cielos Vista Mall dhe vazhduan për gati një orë, duke terrorizuar njerëzit.

Policia ka evakuar personat që ndodheshin në qendrën tregtare të Teksasit dhe po kryen kontrollet rutinë në të gjithë perimietrin.

Sipas dëshmitarëve një burrë i armatosur ka qëlluar drejt njerëzve me armë jashtë qendrës tregtare dhe më pas është futur brenda.

Disa njerëz janë transportuar në spital, ndërkohë tre të dyshuar për sulmin në qendrën tregtare janë neutralizuar nga policia dhe ndodhen në paraburgim.

Më shumë

spot_img