Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Të shtëna me armë në Gjermani, dy persona humbin jetën, të tjerët rrezikohen nga autori i arratisur

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy persona, një burrë dhe një grua janë vrarë sot nga të shtënat që janë regjistruar në pjesën perëndimore të Gjermanisë. Një viktimë u vra jashtë një blloku apartamentesh dhe tjetri në një rrugë aty pranë.

Mediat lokale shkruajnë se agresori është në arrati dhe rrezikon jetën e qytetarëve që mund të gjendjen pranë tij. Zyrtarët e policisë bëjnë me dije se i dyshuari po fshihet në qytetin Espelkam, aty ku jetojnë mbi 20.000 persona.

Mediat e huaja raportojnë se Policia ka nisur menjëherë hetimet, duke ushtruar kontrolle pranë vendit të ngjarjes.

Gazeta gjermane “Blid”, thotë se rasti bëhet fjalë për situatën e ashtuquajtur “Amok”, ku një person në mënyrë të pakontrolluar vret njerëz përreth vetes, dhe nuk kemi të bëjmë me një sulm terrorist.

Për më shumë lexoni këtu

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img