Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Të shtëna me armë, ALARMOHET qyteti ‘i mbushur’ me shqiptarë, zbulohet pista që po heton policia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

031ec8c84437e3cf2e317b7b69042558

Pak orë më parë qyteti bregdetar i Selanikut u alarmua nga disa të shtëna armësh në zonën e Ippokratio, që tronditën banorët dhe policinë.

Personat që qëlluan mbeten ende të paidentifikuar teksa autoritetet po punojnë për zbulimin dhe kapjen e tyre. Dëshmitarët okularë thanë për mediat greke se në kryqëzimin e Rrugës Karamanli dhe 28 Tetori, persona të panjohur qëlluan drejt dy personave të tjerë dhe më pas u larguan.

Nga raportimet e para bëhet me dije se ka dy të plagosur, njëri prej të cilëve plumbin e ka marrë në këmbë dhe është jashtë rrezikut për jetën. I pari u largua me automjetin që kishte ardhur dhe i dyti u largua në këmbë.

Në vendngjarje u gjetën 4 gëzhoja. Për mrekulli, nuk pati viktima, pasi brenda dyqanit ku u qëllua në atë kohë kishte punonjës dhe klientë. Menjëherë në vendin e ngjarjes shkuan oficerët e policisë, të cilët po hetojnë ngjarjen.

Selaniku3.jpg

Selaniku2.jpg

Selaniku1-1.jpg

Selaniku6.jpg

Selaniku5.jpg

Selaniku4.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img