Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Të shkarkuarit nga Vettingu kërkojnë të drejtat, letër Prokurorisë: Duam rrogat e fundit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0bd5a164d476473a0a3aaa12e7cc6f28

Të shkarkuarit nga Vettingu por edhe nga KPA nuk heqin dorë nga të drejtat e fundit.

 Ata i kanë shkruar letër Prokurorisë së Përgjithshme dhe kërkojnë që t’u jepen 2 rrogat e fundit.

Gjyqtarët dhe prokurorët që shkarkohen nga Vettingu, kanë të drejtën e marrjes së pagës me 80 % deri në vendimin e KPA.

Në momentin që KPA vendos shkarkimin e tyre atëherë rroga u ndërpritet.

Pasi letra ka shkuar në prokurorim kjo e fundit ia ka kaluar KLP-së e cila do të marrë një vendim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img