Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Të shënat me 1 të vdekur dhe 3 të plagosur në Vlorë, reagon Sali Berisha

spot_img

Lajme të ngjashëm

327f20d0cc612da6cfc6a172d89cb2a0

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për të shtënat me armë në një lokal në Vlorë, ku dy shtetasit me iniciale E.XH e Sh.L vranë pronarin e lokalit Arben Beqiraj dhe plagosën të birin e tij Ergest Beqiraj, nipin Brikelo Beqiraj dhe një person tjetër me emrin Nesim Hodaj. 

Berisha deklaron në një postim në Facebook se rendi është në duart e krimit dhe krimi dha mbrëmë goditjen e radhës.

Sipas ish-kryeministrit, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu nuk luftojnë krimin, por po merren me tenderin e uniformave të policisë.

“Rendi ne duart e krimit!

Krimi i ulur kembekryq ne Vlore dha sonte godjen e radhes ne kete qytet. Nga perleshja me arme ne nje lokal u plagosen tre vete, njeri prej te cileve pronari i lokalit ne gjendje kritike. Sipas rregullit kriminelet largohen te qete ne drejtim gjithnje te paditur. 
Gjeneral Kanabisi dhe Ardi Balili jane shume te zene se po merren me pasion me tenderin 30 milione euro te uniformave te narkopolicise! sb”, shkruan Berisha.

Ndërkohë kujtojmë se Arben Beqiraj ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në spital për shkak të plagëve të marra në bark, në gjoks, në këmbë dhe në duar.

Postimi i 10 orëve më parë:

dhj.jpg

Më shumë

spot_img