Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Të sfilitur dhe të pafuqishëm grevistët replikojnë me Niko Peleshin: Po e politizon, mos spekulo me gjakun dhe fatkeqësinë tonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Banorët e Zharrëzës që kanë hyrë në grevë urie kanë replikuar të indinjuar me zv/kryeministrin Niko Peleshi, i cili tha në Kuvend se protestuesit janë duke u përdorur politikisht, ndërsa kërkoi që çështja e tyre të mbetet lokale dhe të mos kthehet në shqetësim kombëtar.

Grevistët hedhin poshtë akuzën se po përdoren politikisht dhe kanë kërkuar nga Peleshi që të mos spekulojë me gjakun dhe fatkeqësinë që atyre u ka rënë, ndërsa shprehen se zv/kryeministri as nuk e ka idenë se ku ndodhet Zharrëza.

Gjatë videos direkte në faqen e “Nisma Thurje”, grevistët ankohen se janë braktisur edhe nga mjekët, të cilët vonohen me orë të tëra kur u kërkohet ndërhyrja. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img