Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
26 %
2.1kmh
0 %
Mër
2 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Të rinjtë të “çmendur” pas “Përputhen”, ironizon Murrizi: Në Kuvend të jenë patjetër pjesëmarrësit e këtij emisioni, Çimi “plus 40-80” të bindë Macronin që të na japë “OK” për negociatat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një video e të rinjve në qytetin e Shkodrës që vraponin pas personazheve të emisionit “Përputhen” është komentuar shumë në rrjetet sociale.

Pjesë e këtyre komenteve është bërë edhe deputeti Myslim Murri, i cili ka ironizuar veprimin e të rinjve, duke e cilësuar një “protestë plot kurajo dhe me dinjitet”.

Murrizi thotë se shpreson që BE t’i bëjë presion politikës që sa më parë të ketë zgjedhje të [arakohshme, në mënyrë që në Kuvend përfaqësuesit e popullit të jenë konkurentët e PËrputhen minus 40 dhe plus 40.

Sipas tij, javën e ardhshme , Çimi i emisionit Përputhen plus 40-80 është i ftuar në shtëpinë e presidentit Macron, në mënyrë që të bindi Francën të japë “OK” për hapjen e negociatave me Shqipërinë.

Postimi i plotë:

Kjo “ proteste” plot “ kurajo e dinjitet” i qytetareve Shqiptare ne çdo qytet ku shkel kemba e Antoneles dhe e antareve te tjere te emisionit “ perputhen” per te bere patjeter nje foto me Ta qe te realizojne enderren e tyre per nje jete me te mire, nje vend te begate dhe nje shoqeri demokratike mendoj qe ndikoj fuqishem tek parlamenti Holandez qe te jepte ok per çeljen e negociatave te Shqiperise me BE

Nga sot e tutje,le te dali nje shtet antarë i BE dhe te guxoj te thote qe Shqiperia dhe Shqiptaret nuk kane plotesuar 16 kushtet e vendosur me pare nga BE!!!!!!

Ate qe beri emisioni perputhet per 61 nete duke levizur ne çdo bashki te Shqiperise, nuk e kane bere dot te gjitha qeverite e ketij vendi prej 30 vitesh

Shpresoj shume ,qe BE ti bej presion politikes Shqiptare ,qe sa me pare te kemi zgjedhje te parakoheshme, qe ne Kuvend te jene patjeter si perfaqesues te ketij populli, te gjithe pjesemarresit e emisionit perputhen minus 40 dhe plus 40

Javen qe vjen, ÇIMI i emisionit perputhen plus 40-80 eshte i ftuar ne shtepine e presidentit Macron qe te bindi edhe Francen per te dhene ok per çeljen e negociatave me Shqiperine

Fale qendreses Tuaj ne radhe per foto, Shqiperia rraset koke e kembe brenda ne zemer te BE-se

Kurajo, Durimi, Qendresa, dhe Kembengulja Juaj ne kete vd, per nje foto, eshte admiruese

Rrespekte

Më shumë


spot_img

spot_img