Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Të rinjtë refuzojnë t’i binden urdhrit, 21-vjeçari godet efektiven e policisë me makinë në Durrës, arrestohen dhe dy shokët e tij

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë së Durrësit, për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Kanosja për shkak të detyrës”.

Bëhete me dije se në lagjen Nr.1, Durrës, gjatë ndjekjes nga patrrulla pasi nuk i është bindur urdhërit për ndalim të dhënë nga punonjësit e policisë, në kohën që është ndaluar nga patrrulla për verifikim, shtetasi B. M., 21 vjeç, ka goditur me mjetin e tij në këmbë punonjësen e policisë B. Gj., ndërsa shtetasit A. K., dhe S. G.  26 vjeç, kanë kundërshtuar në bashkëpunim veprimet e punonjësve të policisë.

Njofimi i policisë se Durrësit:

Vihen në prangat e Policisë 3 shtetas, procedohen penalisht dy të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Durrës, arrestuan në flagrancë 3 shtetas për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Kanosja për shkak të detyrës”.

Në lagjen Nr.1, Durrës, gjatë ndjekjes nga patrrulla pasi nuk i është bindur urdhërit për ndalim të dhënë nga punonjësit e policisë, në kohën që është ndaluar nga patrrulla për verifikim, shtetasi B. M., 21 vjeç, ka goditur me mjetin e tij në këmbë punonjësen e policisë B. Gj., ndërsa shtetasit A. K., dhe S. G.  26 vjeç, kanë kundërshtuar në bashkëpunim veprimet e punonjësve të policisë.

……

Specialistët e Qarkullimit Rrugorë, proceduan penalisht 2 shtetas për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugorë” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

A. GJ., dhe H. Gj., 26 dhe 42 vjeç, banues në Manëz, Durrës, pasi në aksin rrugorë Manëz-Maminas, duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka përplasur mjetin bujqësor me drejtues H. GJ., i cili nuk kishte leje drejtimi, të dy drejtuesit e mjeteve ndodhen nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Materialet kaluan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img