Tirana
scattered clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
40 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Të rinjtë e FRPD e surprizojnë me “tortë shahu”, Basha: Po ia pres kokën MBRETIT TË ZI! Meqë ia preva po e ha (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryedemokrati Lulzim Basha ka festuar sot ditëlindjen e tij të 47-të, në ditën e lindjes së PS-së dhe Kongresit të Jashtëzakonshëm që do të mbahet sot në “Air Albania” dhe një ditë para zgjedhjeve të 13 qershorit për kreun e ardhshëm të PD.

Ai është surprizuar nga të rinjtë e FRPD të cilët e kanë pritur në hyrje të selisë së partisë me një tortë të veçantë, e “dekoruar” me fushën e kutisë së shahut. Demokrati e ka pranuar se ky sport është një nga hobit e tij.

Basha është parë i emocionuar teksa të rinjtë këndonin këngën e ditëlindjes dhe ai me thikë bën prerjen simbolike të tortës, duke bërë dhe batuta për kundështarin e tij politik, Edi Rama.

“Jam duke ia pre kokën Mbretit të Zi”, dëgjohet të thotë Basha, ndërsa pas këngës së urimit, shprehet: Me që ia preva, po e ha.

Një mesazh i qartë për kreun e PS-së Edi Rama, kundërshtarin e tij politik që mesa duket “nuk i ka mbyllur hesapet”.

Më shumë
spot_img
spot_img