Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Të rinj dhe të larguar, socialistë që ikin nga zonat e tyre; Këto janë listat e kandidatëve për deputetë të PS-së, krahasimi me zgjedhjet e 2017 (12 QARQET)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1eb580eced1d24822234513dbf1c2c85

Partia Socialiste ka dorëzuar mbrëmjen e djeshme në KQZ listat zyrtare me emrat e kandidatëve për deputetë, për 12 qarqet e vendit. Kryeministri Rama, ka sfiduar veten duke vendosur emrin e tij të tetin në Durrës dhe Vlorë.

Gjithashtu, edhe drejtuesit e qarqeve pavarësisht se janë persona me ndikim në PS dhe në zona që drejtojnë, janë vendosur në fund të listës së kandidatëve fitues. Sipas Ramës, të gjithë duhet të punojnë për të realizuar objektivat e partisë.

Newsbomb.al, ka bërë një krahasim të listave të Partisë Socialiste, të zgjedhjeve të 2017 me listat e dorëzuara dje në KQZ, për zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Në to, bien në sy shumë emra të rinj të afruar në PS, por dhe shumë emra të rëndësishëm, që nuk kanë marrë konfirmimin për rikandidim, pavarësisht se kanë qenë në Kuvend për 2 apo dhe 3 mandate. Gjithashtu, ka dhe të larguar që kanë marrë detyra të tjera, kryesisht në drejtimin e Bashkive.

Lëvizje të rëndësishme janë bërë edhe me ikjen e disa socialistëve besnik nga zonat e tyre, drejt qarqeve të tjera. Si, Blerina Gjylameti e Tiranës dhe Olta Xhaçka.

Listat për 12 Qarqe: Zgjedhjet e 2017 – Zgjedhjet e 2021; Të rinjt në PS dhe Të larguarit

Tirana_copy.jpg
Durres_Fier_copy.jpg
Shkoder_Lezhe_dhe_Kukes.jpg
Diber_Elbasan_dhe_Gjirokaster.jpg
Korçe_Vlore.jpg
Berat.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img