Tirana
scattered clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
5.1kmh
40 %
Enj
35 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

“Të q*fsha nënën shqiptare”, çunat e Londrës i kthejnë reston Arnautoviçit me parrullën: Të fala mamit (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tifozët shqiptarë nuk e kanë harruar ofendimin që Arnautovic i bëri Ezgjan Alioskit. Në sfidën e grupeve të EURO 2020, sulmuesi i Austrisë pas i shënoi gol Maqedonisë së veriut festoi duke ofenduar nga nëna shqiptare, Alioskin.

Pas këtij incidentit, Arnautovic kërkoi falje, ndërsa sulmuesi shqiptar tregoi se ishin sqaruar pas ndeshjes. Një ofendim i tillë nuk është pritur mirë nga tifozët kuqezi dhe në sfidën e sotme në Wembley, Itali-Austri i pranishëm është edhe një tifoz shqiptar.

te fala

Ai ka shpalur dy banderola në stadium, një flamur të UÇK-së dhe një për sulmuesin e Austrisë. “Arnautovic të fala mamit”, lexohet në banderolën e tifozit shqiptar të hapur në stadiumin e Wembley.

uck 2

Lexo edhe ...

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img