Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Yuri Kim tregon historinë e bukur me këngëtaren Ermira Babaliu, si u bënë shoqe për 5 minuta në aeroport dhe u takuan pas 1 viti: Do të shijoj këngët e saj buzë liqenit…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim është takuar sot në qytetin e Pogradecit me këngëtaren e njohur të serenatave Ermira Babaliu.

Diplomatja amerikane shprehet se me Babaliun u takuan rastësisht në aeroportin e Frankfurtit në shkurt të vitit të kaluar, por për shkak të pandemisë nuk e realizua premtimi për takimin e dytë në Pogradec.

Pas gati më shumë se 1 viti premtimi u mbajt dhe ato u takuan sot në qytetin e bukur të Lasgush Poradecit, ndërsa në mbrëmje zyrtarja e lartë e SHBA tha se do të shijojë buzë liqenit këngët e Ermira Babaliut. 

“Si filloi … si po shkon! Unë dhe Ermira Babaliu u takuam duke ndërruar avionët në aeroportin e Frankfurtit në shkurt të vitit të kaluar. Ne kaluam aq mirë në ato 5 minuta sa premtuam të takoheshim në Pogradec muajin tjetër. Bllokimi i Covid ndaloi takimin tonë, por pas më shumë se një viti, së fundmi jemi së bashku në Pogradec duke mbajtur premtimin. Pas disa orësh, Mira do të këndojë “Kali i Bardhë” dhe hite të tjera, dhe unë do të jem atje për të duartrokitur. Por së pari, Mira më dha një vështrim vjedhurazi buzë liqenit …” shkruan ambasadorja Yuri Kim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img