Hapësire reklamuese

Rajoni

Të përfshirë në organizatë kriminale dhe falsifikime, autoritetet greke arrestojnë policët e doganës në Kapshticë

Shkruar nga Newsbomb
Të përfshirë në organizatë kriminale dhe falsifikime,

Punonjësit e Policisë në Greqi kanë bërë arrestime të punonjësve të policisë dhe shtetasve në doganën e Krystallopigjisë (Kapshticë).

Mediat greke shkruajnë se arrestimet u bënë pasi efektivët akuzohen për veprën penale të organizatës kriminale, falsifikimit dhe veprave të tjera penale.

Operacioni është zhvilluar mëngjesin e së hënës dhe sipas informacioneve janë sekuestruar para dhe pasaporta false.

Policia e Punëve të Brendshme ka marrë një denoncim dhe prej andej ka nisur hetimi, në kuadër të të cilit janë monitoruar telefonat e të përfshirëve, nga të cilët janë regjistruar bisedat që inkriminojnë të arrestuarit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese