Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Te Partia Demokratike janë të bindur: Qytetarët e Tiranës dhe gjithë Shqipërisë çuan në shtëpi Edi Ramën!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Te Partia Demokratike nuk kanë më dyshime se ata janë fituesit e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Drejtuesi i fushatës së kësaj force politike Alfred Rushaj, sapo deklaroi se shqiptarët kanë votuar për ndryshimin.

“Sot është një ditë e madhe. Një ditë e jashtëzakonshme për një fitore të madhe për gjithë Shqipërinë. Sot, qytetarët e Tiranës dhe gjithë Shqipërisë vendosën ta çojnë Edi Ramën në shtëpi. Sot,ata i thanë stop dhe mposhtën një regjim.

Sot, qytetarët e Shqipërisë votuan për të ardhmen e tyre, për të ardhmen e fëmijëve të tyre. Unë dua t’i falenderojë për mundësinë e ndryshimit”, tha Rushaj.

Deri tani, procesi i numërimit të votave ka përfunduar në Bashkinë e Pustecit, ku fituese është shpallur Partia Socialiste, PD renditet e dyta, kurse LSI e treta.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img