Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

“Të parët që qëlluan ishin ata të mbrojtjes së votës”, Artan Hoxha: Vrasja e Pjerin Xhuvanit u filmua nga një kamer sigurie, pamjet i ka…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Artan Hoxha ka thënë sot brenda 21 korrikut pritet që çështja e vrasjes së Pjerin Xhuvanit të shkojë për gjykim.

Ai u shpreh në një intervistë në “Abc Neës” se një kamer sigurie ka filmuar të gjithë skenën nga larg.

albsig

Kamera ka qenë larg, por cilësia e imazhit sipas tij është shumë e lartë dhe çdo gjë duket qartë.

Sipas Hoxhës, pamjet i disponon prokuroria dhe janë përdorur për rindërtimin e skenës.

Sa i përket efektivëve dhe nëndrejtorëve, Hoxha thotë se ata janë sot në procedim penal sepse janë përgjegjës për atë që ka ndodhur askohe në Elbasan.

Vetë Hoxha i ka parë pamjet e filmuara dhe thotë se të parët që qëlluan ishin anëtarët e Strukturës së Mbrojtjes së Votës të PD-së.

“Policia ishte më e pakët në  numër, edhe se ata që ishin edhe se ata që erdhën. Këta që erdhën ishin të njohur në qytet, s’i prekte dot. Ata nuk patën kurajo të vepronin. Kurse opozita pati përgjegjësinë e zmadhimit të ngjarjeve”, tha gazetari.

Në automjetin e Mehmet Grecës sipas gazetarit, nuk kishte as para dhe as karta identiteti. Në automjet ai kishte pasur vetëm fotokopje kartash identiteti dhe vetëm disa para xhepi.

“Shkoi në Elbasan SMV, atë mëngjes. Në Elbasan Arena një ditë më parë u bë një takim i madh, që krijoi përshtypjen se mazhoranca kishte epërsi të madhe në Elbasan. Opozita donte të tregonte forcën…Nuk shkuan kot, por ai u doli që s’kishte gjë. Nuk do t’i shpërndante në mëngjes paradite lekët”, bëri me dije Hoxha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img