Tirana
broken clouds
19 ° C
19 °
19 °
59 %
2.6kmh
75 %
Mër
18 °
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
27 °
E mërkurë, 5 Maj, 2021
spot_img

Të moshuarit marrin dozën e dytë të vaksinës, falenderojnë Qeverinë: Rrofshi, se do të takohemi më shpesh me fëmijët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama publikon një video nga procesi i vaksinimit masiv në sheshin “Skënderbej”. Të moshuarit që kanë presin në radhë për të marrë dozën e dytë të vaksinës falenderojnë qeverinë.

Ata thonë se ndihen të kënaqur që më në fund do të jenë të mbrojtur dhe do të takohen më shpesh me fëmijët dhe të afërmit e tyre.  “Nderi është i gjithi i yni. Rrofshi sa malet”, shkruan Rama dhe ndan videon e mëposhtme.

“Po bëjmë vaksinën e dytë, të parën e mbaruam, dolëm mirë.”

“Rrofshin që po na bëjnë këto vaksinat, të mbrohemi nga Covidi.”

“Jemi shumë krenar, jemi shumë të kënaqur.”

“Me sinqeritet jemi shumë në rregull, shumë të kënaqur.”

“Falenderojmë kryeministrin që e ka rregulluar bukur.”

“E falenderojmë shumë qeverinë që po interesohet për ne.”

“Shumë i mirë organizimi.”

“Faleminderit që na dhanë këtë mundësi.”

“Mirë ka vajtur, mirë janë bërë edhe shërbimet, të gjitha, jemi shumë të kënaqur.”

“Jam e kënaqur se e bëra dhe këtë dozë e jam e mbrojtur dhe do të takohem më shpesh me fëmijët dhe të afërmit.”

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img