Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Të mbetur prej 8 ditësh në mes të detit, Marina Amerikane shpëton dy marinarët iranianë në Gjiron e Omanit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy marinarë iranianë janë shpëtuar nga Marina Amerikane ditën e djeshme, pasi prej 8 ditësh gjendeshin në Gjirin e Omanit me një anije peshkimi.

Anija e Marinës Amerikane u dërgua në Gjirin e Omanit pasi autoritetet vendase raportuan për marinarët e zhdukur, teksa fatmirësisht arriti t’i shpëtojë pas 8 ditësh në luftë për jetën.

Zyrtarët e Marinës raportuan se të dy marinarët iranianë janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve në një spital në Muskat.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img