Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Të martën nis Eurovision, testi negativ i Covid-19 i detyrueshëm për pjesëmarrësit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të martën më 18 maj, do të mbahet gjysmëfinalja e parë e Eurovision 2021, e cila do të jetë e ndryshme nga të gjitha ato të mëparshme për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Mbrëmja e dytë gjysmëfinale është planifikuar për të enjten, 20 maj dhe finalja e madhe të shtunën, 22 maj.

Konkursi këtë vit do të zhvillohet në Rotterdam të Holandës, falë fitores së Duncan Lawrence në garën e këngës Eurovision 2019 në Tel Aviv.

Pas konkursit të anuluar të Eurovision në vitin 2020, për shkak të pandemisë COVID-19, qeveria Hollandeze ka vendosur të mbajë edicionin eksperimental të këtij viti në prani të 3,500 spektatorëve dhe sipas planit të ri, ngjarja do të ndiqet vetëm nga ata që kanë një test negativ Covid-19 me vete.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img