Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
2.1kmh
75 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Të kënaqur nga nota? Anulohet protesta e paralajmëruar nga maturantët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Maturantët kanë anuluar protestën që kishin paralajmëruar se do të mbahej ditën e sotme.

Protesta u njoftua se do të mbahej në orën 10:00. Edhe pse ka kaluar ora 10 asnjë maturant nuk është parë për të protestuar para Ministrisë së Arsimit.

Duhet se pas publikimit të notave për lëndët me zgjedhje maturantët kanë vendosur që t anulojnë protestën.

Kujtojmë që maturantët kërkoni që testi i lëndëve me zgjedhje të ripërsëritej, teksa thonin se kishte pyetje jashtë programit në biologji. Në lidhje me këtë sqaroi edhe ministrja e Arsimit, Evis Kushi teksa tha se pyetjet ishin artuar siç duhej dhe se skishte asgjë gabim.

Më shumë
spot_img
spot_img