Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Të kapur krah për krahu e të buzëqeshur, Kadare shijon shëtitjen në rrugët e qytetit të lindjes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shkrimtari Ismail Kadare bashkëshortja e tij Helena dhe ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro, kanë shijuar një shëtitje në qytetin e Gjirokastrës mbrëmjen e djeshme.

Gjeniu i letrave shqipe është rikthyer në qytetin e lindjes, ose qytetin e gurtë, siç e quan ai në “Kronikë në gur”.

Kumbaro është ajo që ka postuar disa foto  nga shëtitja në Gjirokastër, ku Kadare shihet i buzëqeshur rrugicave të qytetit, i kapur krahë për krah me kryebashkiakun e Gjirokastrës Flamur Golemi.

“Kenaqesia e patregueshme e shetitjes mbremesore me shkrimtaret: Helena dhe Ismail Kadare

👉🏻Bashke me Flamur Golemin ne sokaket e Qytetit te gurte me Shkrimtarin qe i kushtoi “Kroniken” me te bukur letrare Gjirokastres se tij, Gjirokastres time, Gjirokastres sone❤️

Sa me pelqen kur thote: “Eshte bere Gjirokastra si Paris🤩” se rendesi ka si i ndjen gjerat😍” shkruan në postim Kumbaro.

Më shumë
spot_img
spot_img