Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

‘Të kapi tërmeti dhe koronavirusi, je kryeministri më i pafat i Shqipërisë’, Rama s’kursen lavdet për veten: Zoti zgjedh ata…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

69178f6d29526981992927e373e81b11

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një intervistë live sot në mbrëmje në emisionin ‘Provokacia’ në abcnews.

Rama është “ngacmuar” nga gazetari Mustafa Nano, i cili e ka konsideruar si kryeministrin më të pafat në historinë e Shqipërisë, pasi gjatë qeverisjes së Ramës kanë ndodhur dy fatkeqësi, tërmeti i 26 nëntorit dhe kriza e koronavirusit.

Mustafa Nano: Je kryeministri më i pafat në historinë e Shqipërisë, ndodhi tërmeti, ndodhi edhe kriza e koronavirusit.

Edi Rama: Gjyshja ime thoshte zoti zgjedh shpatullat mbi të cilat vë gjërat e rënda. Është një situatë e jashtëzakonshme, kur hap sytë në mëngjes më kujtohet ajo fjala e Lindon Johnson, kur iu desh të dalë para popullit amerikan për të dhënë lajmin e kobshëm të vrasjes së John Kenedi. Mirëpo kjo është një barrë që duhet mbajtur dhe do e mbash deri në fund.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img