Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

“Te Ilir Meta shikoj 7 mëkatet e Biblës, si asnjë politikan tjetër”, Presidenti komenton akuzat e Fatos Nanos; Tregon nëse do shtyhen zgjedhjet nga Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e123ad37f40b800094c9f38c08d95e07

Presidenti Ilir Meta nuk ka preferuar të komentojë sot nga Shkodra, akuzat që hodhi ndaj tij ish-kryeministri socialist Fatos Nano. Të dy kanë qenë bashkëpunëtorë të ngushtë vite më parë kur socialistët drejtonin vendin.

“Nuk kam asnjë koment ato ngjarje. Për 0 ngjarje, për 0 akuza, dhe për 0, 0, 0”, tha Meta.

Ndërkohë, i pyetur nëse do të shtyhen zgjedhjet parlamentare të 25 prillit për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e Covid-19, Meta tha se zgjedhjet jo vetëm që nuk do të shtyhen, por shqiptarëve u duken larg.

“Nuk ka asnjë shanc dhe asnjë skenar për të rishikuar datën e zgjedhjeve. Shqipëria ka pasur nevojë për zgjedhje prej kohësh. Shqiptarët përveç shqetësimit të pandemisë, dhe data e zgjedhjeve iu duket shumë larg”, tha Meta.

Më shumë

spot_img
spot_img