Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Të huajt bëjnë spital falas, ata ankohen pse s’është me 5 yje”, provokon Spahiu: Këta meritojnë t’i lësh në dorë të Tires për 100 vjet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fa18c37ca9d5c0bea226ea18854f8d9b

Ish-kryetari i Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu ironizon ata që janë ankuar për cilësinë e spitalit të ri në Fier që po ndërtohet nga Turqia.

Teksa punimet kanë avancuar ndjeshëm, në rrjetet sociale ka patur një sërë faqesh por edhe personazhe të rëndësishme që kanë ironizuar për cilësinë e ndërtimit të spitalit, duke e krahasuar madje edhe me stallë bagëtish për nga arkitektura.

Por Spahiu thotë se një spital që ndërtohet falas, nuk mund të ankohesh pse nuk është me pesë yje. “Këtë mosmirënjohje nuk e gjeni në gjithë planetin”, shkruan ai.

Reagimi i plotë i Spahiut:

Të huajt u dhurojnë falas një spital.

Ata ankohen pse s’na e bëjnë me pesë yje

Këta e meritojnë ti lësh në dorë të Tires 100 vjet.

Ende kurohen në spitalet e vjetra të Enver Hoxhës sepse Berisha, Meta, Nano dhe Rama nuk ndërtuan asgjë.

Paguajnë rryshfet qimet e kokës nëpër doktor…

Këtë mosmirënjohje nuk e gjeni në gjithë planetin

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img