Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Të hënën mblidhet Kryesia e PS-së, ‘vulosen’ listat e kandidatëve për deputetë, 30% s’do të konfirmohen (Ç’pritet të ndodhë dhe kush do të marrë pjesë)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

97d709afa4549f449f2a64294216e05e

Kryesia e Partisë Socialiste pritet të mblidhet ditën e hënë në selinë rozë.

Mësohet se në këtë takim do të merret vendimi për të përmbyllur listën e kandidatëve socialistë, të cilët do të garojnë në zgjedhjet e 25 Prillit.

Gjithashtu mësohet se 12 drejtuesit e qarqeve politikë do të jenë të pranishëm në sallë së bashku me kryeminstrin Edi Rama, ndërsa anëtarët e Kryersisë do ta ndjekin përmes platrformës “Zoom”, duke qenë konform rregullave të Covid-19.

Ndërkohë, pritet të konfirmohet në listë 70% e grupit socialist aktual dhe 30% do jetë hapësira për prurjet e reja që Rama i ka propozuar dhe ftuar së fundmi pranë PS-së.

Më shumë

spot_img
spot_img