Tirana
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
40 %
4.1kmh
20 %
Pre
23 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
23 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

“Të gjithë shqiptarët u bëmë bashkë, nuk lamë gur pa lëvizur”, u dërgua për shërim në Turqi, 9-vjeçari nuk arrin të mposhtë sëmundjen

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas një lufte të gjatë për të mposhtur sëmundjen 9-vjeçari nga Kosova nuk ka arritur të fitojë dot këtë betejë.

Lajmin e hidhur e ka dhënë ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adnan Hyseni i cili bëri të ditur se pavarësisht të gjitha nuk arritën ta shpëtonin.

Gent Nikiqi prej kohësh vuante nga sëmundja e mëlçisë dhe vetëm pak ditë më parë u dërgua drejt Turqisë për të marrë një mjekin sa më të specializuar po fatkeqësisht mjekët nuk arritën ti shpëtonin jetën vogëlushit 9-vjeçar.

“MA KI KPUT SHPIRTIN GENT 💔 Paq qetsin dhe shperblimin e ZOTIT ne qiell engjull

Na fal u mundum po nuk u mvar prej nesh edhe pse nuk lam gur pa livrit e Shqiptar pa i bashku rreth teje duke besu fuqishem se ki me fitu betejen ndaj semundjes se rend, nga sot je bere engjull i qiellit duke lut ZOTIT te shperblej shpirtin tend te bardh e t’paster siq ishe.

Ngushllime familjes se 9 vjeqarit Gent Nikqi nga Rugova e Pejes, falenderues secilit qe i qendroj afer Gentit deri sot”- shkruan Hyseni.

Të gjithë shqiptarët u bënë bashkë për Gentin për të mbledhur shumën mkonetare që atij I duhej për tu kuruar në Turqi.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img