Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Të gjithë në ndihmë për tërmetet, Kisha Katolike mesazh për qytetarët: Ofrojmë përkrahjen tonë konkrete (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1aa345c7db09c0a1142bf89aa130f101

Selia e Kishës Katolike Shqiptare solidarizohet me të gjithë shqiptarët, sidomos me atë që u prekën prej tërmeteve të djeshme.

Institucioni përfaqëues i besimit katolik shprehet i prekur nga kjo frika dhe paniku që ka zënë qytetarët. Kisha theksoi se do të ofrojë përkrahjen e saj nëpërmjet strukturave vendore.

Mesazhi i Kishës Katolike të Shqipërisë pas tërmeteve të djeshme:
Të nderuar qytetarë të Kombit tonë Shqipëri, në veçanti ju të prekur më së shumti nga kjo katastrofë natyrore,

Kisha Katolike në Shqipëri, solidarizohet me të gjithë ju, individë dhe familje, që dje dhe gjatë natës së sotme përjetuat çaste me të vërtetë të dhimbshme si pasojë e tërmetit. Me anë të këtij mesazhi duam të shprehim solidaritetin tonë si dhe duam t’i qëndrojmë pranë secilit prej jush duke u angazhuar së pari në lutje, duke ja besuar Zotit rimëkëmbjen dhe kapërcimin e situatës por edhe duke vënë në dispozicion përkrahjen tonë konkrete përmes strukturave të saja.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img