Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

‘Të gjithë menduan se është bërë një marrëveshje’, gazetarja tregon pse do dalë Basha në protestë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

243477d3ef5239d94e75a8dec43a8270

Gazetarja Mirela Milori ka treguar arsyen se pse opozita do të protestojë në 8 korrik. 

E ftuar në emisionin ‘Opinion’, Milori ajo tha se Basha u detyrua për protestë se pas votimeve të së dielës pasi të gjithë menduan se mes tij dhe kryeministri Rama kishte një marrëveshje.

‘Të gjithë menduan se është bërë marrëveshja, u duk sikur u bë dhe kësaj radhe një marrëveshje si ajo e 17-18 majit. Zoti Basha do dalë në protestë se do të tregojë se nuk ka marrëveshje’, tha gazetarja.

Sipas Mirela Milorit edhe në 12 gusht do të ndodh e njëjta gjë, kryetarët e bashkive të opozitës do të lirojnë zyrat.

‘Në 12 gusht do vijnë amerikanët do shkojnë në zyrë aty ku shkuan herën e parë dhe këta do t’i lënë. Në 30 qershor pritëm se çfarë do të ndodhte dhe nuk ndodhi asgjë, ka pasur një trysni ndërkombëtare. Ajo protestë e fundit tregoi faktin që në ato protestat e tjera ku pati dhe molotov e ka patur opozita në dorë. Kur iu thanë që do të ishin në organizatat e dhunshme, nuk u këput asnjë lule. Kjo situatë tregon se sa qesharake është politika.’

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img