Të gjithë krenarë për Romela Begajn, shpallet kampione bote në peshëngritje

Publikuar tek: sport, më 08:36 03-12-2017 Të gjithë krenarë për Romela Begajn, shpallet kampione bote në peshëngritje

Peshëngritësja shqiptare Romela Begaj u shpall kampione bote në peshëngritje për femra, në stilin e shkëputjes për peshat 69 kg.

Romela ngriti 107 kg, duke lënë pas vetes të gjitha rivalet e saj.

Në provën e parë, Begaj ngriti 103 kg, më pas 105 dhe në provën finale 107 kg.  

Pëshëngritësja shqiptare Romela Begaj ka fituar dy medalje në Botërorin e Peshëngritjes që po mbahet në Amerikë.

Begaj fitoi medalje ari në stilin e shkëputjes dhe medalje argjendi në dygarësh. Pavarsisht se ishte e dëmtuar, Begaj vazhdoi garën, ndërsa në një moment gjatë provës së tretë në stiline shtytjes ajo u rrëzua, pasi kishte një dëmtim në shpinë

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094430446624756
array(1) { ["section"]=> string(81) "te-gjithe-krenare-per-romela-begajn-shpallet-kampione-bote-ne-peshengritje-101737" }