Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Të gjithë ju që menduat se vera ka ikur, bëni mirë t’i hidhni një sy parashikimit të motit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vapa e tmerrshme e korrikut dhe fillimit të gushtit, duket se është lënë  pas, pasI ditët në vijim të gushtit dhe fillimi i shtatorit parashikohen të freskëta edhe pse pa shira.

albsig

spring

Gjatë ditës së nesërme, kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë kushtet e motit në të gjithë territorin, sipas “Meteoalb”.

Vranësira të dendura do të ketë në zonat veriore ku priten rrebeshe shiu. Pas mesditës vranësirat dhe shirat zhvendosen drejt qendrës dhe jugut te vendit duke gjeneruar shira, kryesisht në zonat lindore.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë gjatë mëngjesit ndërsa një rënie të ndjeshme sjell mesdita duke bërë që termometri të ngjitet maksimalisht deri në 33°C.

Mbrëmja dhe nata do të largojnë vranësirat duke lënë pjesën më të madhe të vendit me kthjellime.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img