Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Të gjithë bëjnë nga 2 gola, “paqe” mes Portugalisë dhe Francës, Gjermania rrezikon eleminimin nga Hungaria

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë përfunduar sfidat e fundit të grupit F, të vlefshme për kualifikueset e raundit 1/8 të Euro2020. Surpriza dhe gola, penallti dhe gjithçka tjetër.

Në Francë-Portugali e cila përfundoi 2-2, vendosën golat e tre penalltive, 2 për portugezët dhe një për gjelat e Francës. Për luzitanët shënoi Cristiano Ronaldo në minutën 31’ dhe 60’, ndërsa për Francën Benzema në minutat shtesë së pjesës së parë dhe po Benzema në të 47 e pjesës së dytë.

LEXO EDHE: Zbulohen 16 skuadrat që kaluan fazën e grupeve të Euro2020 dhe përballjet e frikshme, finale e parakohshme Gjermani-Angli

Vendin e parë e mban Franca me 5 pikë, ndjekur nga Gjermania me 4 pikë dhe në vendin e tretë Portugalia po me 4 pikë dhe golavarazh të njejtë me gjermanët, por kanë humbur në ndeshje direkte.

Surpriza ishte në sfidën Gjermani-Hungari, pasi gjermanët ishin jashtë Europianit deri në minutën e 84’ kur barazuan rezultatin në 2-2.  

Më shumë

spot_img
spot_img