Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Të gjitha rrugët të kalueshme, Bashkia Tiranë në terren për të garantuar sigurinë e qytetarëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

92afda452bf03da0ffdc317137bd6a20

Të gjitha rrugët janë të kalueshme, si nga ana e këmbësorëve, ashtu edhe nga automjetet.

Pavarësisht temperaturave të ulëtave, punonjësit e Bashkisë punuan gjatë orëve të natës për mbajtjen hapur të rrugëve si në zonat brenda qytetit, ashtu edhe në periferi duke pastruar borën dhe hedhur kripë dhe skorje.

Po ashtu punonjësit e bashkisë po punojnë për pastrimin e territorit nga degët e rrëzuara apo rrëshqitjet e dheut për shkak të dëborës.

Në të gjithë rrugët e kryeqytetit sheh punonjës të ndërmarrjeve të Bashkisë së Tiranës të cilët hedhin kripë duke shpëtuar në këtë mënyrë qindra jetë njerëzish të cilët rrezikohen nga akulli që është krijuar si pasojë e temperaturave të ulëta gjatë natës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img