Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Të dy në samitin e Sllovenisë, Albin Kurti dhe Vuçiç takohen sot, me ta edhe Merkel e Macron

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë se do të takohet në Slloveni me presidentin e Serbisë Aleksander Vuçiç, në hapësirën mes dy sesioneve të Samitit që po mbahet në Brdo të Sllovenisë.

Në këtë takim do të marrin pjesë edhe kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i Francës Emmanuel Macron.

“Serbia nuk e njeh Kosovën, Kosova nuk e njeh Serbinë, dhe ne kemi nevojë për një marrëveshje”, citohet të ketë thënë kryeministri Kurti. Sipas tij, njohja reciproke është e nevojshme sepse është e vetmja mënyrë për vendosjen e paqes, stabilitetit dhe sigurisë në Ballkan.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img