Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
4.6kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Të dhënat nga sistemet e Policisë, Rama: Nuk i mbajmë online sekretet, kartat ID janë me numra pa vlerë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është shprehur mbrëmjen e kësaj të enjteje se, në të dhënat e rrjedhura nga sulmi i hakerave iranianë në sistemet e Policisë, nuk ka të dhëna sekrete apo me sensitivitet të lartë.

Duke ju referuar hakerimit të postës elektronike të Gledis Nanos, ai tha se kartat ID numra pa vlerë. Edi Rama u shpreh në “Opinion” se dokumentet sekrete të Policisë nuk ruhen ende në sistemet online.

Pyetje: Të dhënat personale?

– Numrat e kartave ID nuk kanë asnjë vlerë. Kartat tona nuk kanë brenda asnjë të dhënë. As për shëndetin, as për llogaritë bankare.

Pyetje: Janë publikuar të dhënat të Gledis Nanos

– Janë të dhëna të email-it jo të sekretuar. Ato kanë më shumë vlerë skupi gazetaresk. Ne nuk kemi të dhëna të sekretuara online hë për hë.

Lexo edhe: Kriza energjitike dhe Irani, Edi Rama flet nga Nju Jorku: Agresion real, hetimet ishin të plota! Do marrim dronë të armatosur nga Truqia

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img