Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Enj
13 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
18 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Të dhënat e sondazhit, qytetarët bëjnë përgjegjëse Bashkinë e Tiranës për vdekjet në Sharrë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pjesa më e madhe e qytetarëve bëjnë përgjegjëse vetëm bashkinë e Tiranës për dy vdekjet e ndodhur në landfillin e Sharrës. Votuesit në sondazhin e Newsbomb.al janë përgjigjur se është bashkia Tiranë përgjegjësja për vdekjen e dy personave, një gruaje 49 vjeç dhe një adoleshenti 17 vjeç.

Nga sondazhi rezulton se 45% e votuesve janë shprehur se është bashkia ajo që duhet të mbajë përgjegjësi, 23% mendojnë se është kompania menaxhuese “3R” përgjegjëse, ndërsa 32% mendojnë se bashkia dhe kompania janë të dyja përgjegjëse për vdekjet.

Dy persona kanë mbetur të vdekur brenda gjashtë muajsh në landfillin e Sharrës, ndërsa mediet publikuan të dhëna që tregonin se pjesa më e madhe e punëtorëve atje ishin të pasiguruar, pavarësisht deklaratave të kryebashkiakut Erion Veliaj. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img