Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1.5kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Të dënuarit në burgun e Peqinit, Burrelit e Fushë Krujës futen në grevë dhe refuzojnë ushqimin, s’i lejuan të takohen me familjarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të burgosurit në burgun e Peqinit, të Burrelit dhe Fushë-Krujës prej mëngjesit të sotëm kanë hyrë në grevë.

Burime për mediet bëjnë me dije se, të dënuarit e Godinës B, në Peqin që është burg i sigurisë së lartë, kanë refuzuar ushqimin dhe nuk kanë dalë ajrim.

Vetëm paraburgimi ka pranuar ushqimin ndërsa të tjerët nuk e kanë pranuar. Shkak për këtë është bërë refuzimi i kërkesës të dënuarve për të takuar familjarët e tyre.  

Por një situatë e ngjashme paraqitet edhe në burgun e Burrelit dhe të Fushë-Krujës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img