Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Të dënuar për drogë dhe vrasje me paramendim, OFL-ja u çon formularin 3 vlonjatëve: Keni 48 orë kohë (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ff0507c0c6941cfcfdcea25989c0a846

Operacioni Forca e Ligjit u ka çuar formularët e vetëdeklrimit tre vlonjatëve të dënuar për vepra të ndryshme penale. Eraldo Canaj, Viktor Omeri dhe Pëllumb Sherifaj janë tre të dënuarit që kanë 48 orë kohë të deklarojnë pasurinë.

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

Eraldo Canaj , banues në Vlorë, i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”;

Viktor Omeri, banues në Vlorë, i dënuar për veprën penale “Vrasja me paramendim”;

Pëllumb Sherifaj, banues në Vlorë, i dënuar për veprën penale “Vrasja me paramendim”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img