Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
3.6kmh
100 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

Të dënuar nga togat e zeza të Tiranës, dy të arrestuar nga Policia: Njëri për fshehje të ardhurash e tjetri për falsifikim (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Arben Kacos dhe Mario Prenga kanë rënë në prangat e Policisë pasi Gjykata e Tiranës i ka dënuar këta dy shtetas për vepra të ndryshme penale.

– Arben Kacos., 52 vjeç, ( i kapur nga sherbimet e Policisë Kavajë) pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë, e ka dënuar me 4 vite burg, për veprën penale “Fshehja e të ardhurave”;

– Mario Prenga., 25 vjeç, sepse Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, e ka dënuar me 6 muaj burg, për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave apo vizave”.

Gjithashtu, nga Policia e Tiranës është arrestuar një 23 vjeçar sepse në Astri ka vjedhur një makinë dhe e ka shitur për skrap. “J. N., 23 vjeç, pasi gjatë natës në Astir, ka vjedhur mjetin tip “Toyota” dhe më pas e ka shitur për skrap”, thuhet në njoftim.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img