Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.6kmh
75 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
23 °
Hën
21 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

“Të del miu nga këmbët e s’di ku të futesh”, deputeti i PD tregon përse qeshën me fjalimin e kolegut Sajmir Korreshi në Kuvend

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Gjekmarkaj ka sqaruar arsyen se përse qeshën deputetët në sallë, gjatë fjalimit të mbajtur nga deputeti i Lushnjës Sajmir Korreshi.

Ai tha gjatë një lidhje live me “Syri Tv” se ishte një e qeshur kënaqësie dhe jo talljeje, pasi sipas tij fjalimi u pëlqeu të gjithëve.

“Ka dy të qeshura, një e qeshur se diçka të pëlqen dhe një e qeshur, kur do ta tallësh ta përqeshësh një gjë.Dhe fjalimi në rastin e zotit Korreshi ishte një e qeshur kënaqësie, sepse na pëlqeu të gjithëve ajo që ai tha me një sens të fortë humori dhe ishte e pamundur ti rezistoje të qeshurës. Nuk ishte përçmuese. Përçmuese ishte e qeshura që na kapi më vonë, kur folën ministrat e qeverisë”, u shpreh Agron Gjekmarkaj.

Këtu u tha se këtu kemi bërë shëndetësinë jashtëtoksore. Po hajde njëherë në spitalin e Lushnjës, të del miu nga këmbët e nuk din ku të vesh. Ju jetoni në ëndrra. Thoni se do bëni shkolla por nuk kemi më nxënës se të gjithë fëmijët kanë ikur”, tha Korreshi në Kuvend.

LEXO EDHE: Kuvendi “shpërthen gazit”, Basha dhe Gjiknuri “shkrihen” së qeshuri me deputetin e PD-së: Me kë talleni ju ore, në spital të del miu nga këmbët

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img