Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
3.6kmh
0 %
Mër
30 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022
spot_img

“Të dëgjojmë një tjetër JO, më fal”, Rama e konfirmon: Shqipëria nuk do të marrë pjesë në samitin e ardhshëm të BE-së

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar pak më  parë se Shqipëria nuk do të marrë pjesë në samitin e ardhshëm të Bashkimit Europian, i cili do të mbahet në 23 qershor në Bruksel.

Në një postim në Twitter, Rama shkruan se diskutuan gjatë sot me liderët e Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut për samitin e ardhshëm të BE-së, ndërsa kanë vendosur që të mos marrin pjesë.

albsig

spring

“Ne diskutuam gjatë sot me liderët e Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut për Samitin e ardhshëm të BE-së. Duket se një tjetër “Jo, më fal!” do të jetë ajo që do të dëgjojmë në fund! I gjithë Unioni i rrëmbyer nga Bullgaria nuk është një spektakël i mirë për t’u parë! Çfarë duhet bërë atje?!”, shkruan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img