Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

“Të dëgjohet zëri i ekspertëve të mjedisit”, Soreca: Pro iniciativës për krijimin e Parkut Kombëtar të Vjocës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE, Luigi Soreca thotë se është pro iniciativës për krijimin e Parkut Kombëtar të Vjocës.

Me anë të një postimi në twitter, ai ka postuar foto nga një takim dhe shkruan se BE po ndjek nga afërt këtë zhvillim, teksa shkruan se është thelbësore që të dëgjohet zëri i komuniteteve lokale dhe ekspertëve të mjedisit.

“Ne mbështesim iniciativën për krijimin e Parkut Kombëtar Vjosa. Bashkimi Europian vazhdon ta ndjekë këtë çështje nga afër së bashku me Ambasadat e BE, në konsultim me autoritetet e Shqipërisë. Është thelbësore që zëri i komuniteteve lokale dhe ekspertëve të mjedisit të dëgjohet.”, shkruan Soreca në reagimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img