Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Të buzëqeshur dhe shtrëngime duarsh, Rama takohet me Mike Pompeo në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është takuar me ish-sekretarin e shtetit Amerikan, Mike Pompeo, i cili ndodhet në Shqipëri për herë të parë.

Duket se takimi ka qenë shumë miqësorë në ambientin e hotel Sheraton, pasi Rama dhe Pompeo shihen të buzëqeshur e teksa i shtrëngojnë duart njëri-tjetrit.

albsig

spring

Pompeo pak më parë ishte present gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për deversifikimin e tregut të gazit.

“Me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo, në një tjetër hap të rëndësishëm drejt përmbushjes së vizionit #Shqipëria2030 eksportuese neto e energjisë⚡️💡

👉Furnizimi me gaz përmes Terminalit të Ri, që do të ngrihet në Vlorë, tanimë po zgjon interesa të shumanshme🇦🇱🤝🇺🇸” shkruante Rama në postimin e tij.

Pompeo, ish-sekretar shteti gjatë presidencës së Donald Trump nga viti 2018 deri në 2021 do të jenë të pranishëm gjatë një konference kushtuar 100-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA, e cila është organizuar nga Taulant Balla.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img